Özgür Özel: İsmail Ok Balıkesir’i elleriyle AK Parti’ye verdi, sonra da AK Parti’ye geçti

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Habertürk Televizyonu canlı yayınına katıldı.

Yerel seçimlerde iddialı olduklarını söyleyen Özgür Özel, “İstanbul, Ankara’da kazanacağız. Bursa, Denizli, Balıkesir, Manisa’da çok iddialıyız. Bursa en kuvvetli ihtimal ardından Manisa, Denizli, Balıkesir diye gidiyoruz” dedi.

Balıkesir adayı Ahmet Akın’ın seçimi kazanacağını öne süren Özel, “Ahmet Akın, Balıkesir’de herkese yakın. Ahmet Akın geçen seçimlerde aday gösterildi. Büyük bir teveccühle gümbür gümbür belediye başkanı oluyordu. O sırada İYİ Parti Balıkesir’i istedi. Genel Başkanım ‘Balıkesir’i veriyoruz’ deyince Ahmet Akın büyük olgunlukla, gözyaşlarıyla karşıladı. Ertesi gün İYİ Partili aday için çalıştı. Elleriyle verdi Balıkesir’i” diye konuştu.

İYİ Parti’nin Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’u aday gösterdiğini hatırlatan Öze, “İsmail Ok, Balıkesir’i elleriyle gitti AK Parti’ye verdi. Sonra da AK Parti’ye geçti. Burada İsmail Ok ve AK Parti’nin yaptığı bir şey var. O günlerde Ahmet Akın böyle davranınca, Ahmet Akın’a ‘Hiç kimseye borcum yok ama sana borcumu ödeyeceğim’ demişti Sayın Meral Akşener. Birkaç kez şakayla hatırlattım. Sayın Genel Başkan da kızdı bana. Haklıdır, ablamızdır” ifadelerini kullandı ve şunları söyledi:

‘MERAL AKŞENER’LE ARAMIZDA BAŞKA BİR HUKUK VAR’

“Bizim aramızda başka bir hukuk var, yıllara sari hukuk var. Halen öyledir. Ben iktidara muhalefet ederim. Muhalefete muhalefet etmek iktidarın ekmeğine yağ sürmektir diye en az 200 defa söylemişimdir. Muhalefete muhalefet eden, devletin kendisine ödediği maaşa ihanet ediyor demektir. Çünkü devlet sana muhalefet edesin diye maaş veriyor. Muhalefete sert eleştirilerde bulunmak strateji ise canları sağ olsun. Ama sert olsun diye yapıyorlarsa üç kere canları sağ olsun. Kazanmak her zaman her şey değildir. Ben Ahmet Akın’a Balıkesir’de iyi insanların adalet terazisinin bozulan ayarını yerine getireceğini düşünüyorum. Bu vakitten sonra ‘Ordu’da sen, Balıkesir’de ben’ dersem olmaz. O işin tadı bu vakitten sonra kaçar. Bundan sonra ayıp olur.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x